Minulé úterý proběhla 1. část cyklu přednášek pro veřejnost v rámci projektu „Život s demencí – zvýšení informovanosti o rizicích, příznacích, časné detekci, možnostech prevence a léčby Alzheimerovy a jiných typů demence“.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity ve spolupráci s partnery organizovala cyklus přednášek zaměřených na demenci a způsobech její terapie. Součástí cyklu byla přednáška o výživě a nutričních problémech pacientů s demencí, kde nutriční terapeuti z naší poradny povídali o malnutrici.

V rámci projektu se také uskuteční praktický workshop zabývající se problematikou Alzheimerovy choroby a jiných typů demence. První termín je stanoven na 16. 06. Nutriční poradna Lékařské fakulty Ostravské univerzity připravuje pro účastníky ukázku měření tělesného složení a také ukážeme, jak na přípravu stravy pro osoby s poruchou polykání. Podrobnosti najdete na naších sociálních sítích Facebook a Instagram.