Kardiovaskulární onemocnění, tedy onemocnění srdce a cév, jsou aktuálně nejčastější příčinou úmrtí. Vzniku těchto onemocnění jsme schopní předejít, pokud dodržujeme zásady správného životního stylu. Mezi jedny z nejdůležitějších ovlivnitelných faktoru vzniku srdečních chorob patří nepochybně výživa, pohyb a také stres.

O tom, jak ovlivnit stravu, pohybovou aktivitu a stresovou zátěž tak, aby co nejvíce minimalizovat riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, nám poví studenti 2. ročníku oboru Nutriční terapie Lékařské fakulty Ostravské univerzity Marie Vacová, Nataliia Andrushchenko a Peter Skokan.

Video je dostupné na YouTube kanále Nutriční poradny LF OU.

Děkujeme moc našim šikovným studentům! Nezapomeňte také ohodnotit práci studentů likem a komentářem na YouTube a dalších sociálních sítích poradny.